Kokkusattumus

flowers

21 augustu õhtutunnil Los Angeleses, mil kuumalaine annab järele, ja see tekitab tunde, et kuskil tantsitakse flamenkot, või et keegi on kuskil õnnelik, mul tuli meelde, et Mare Vindil on septembrikuul sünnipäev. Miski sundis saatmaks Marele õnnitluskaardi just nüüd, kohe! Ja niipea, kui Jaqueline Lawsoni kena e-kaart hakkas Tallinna poole sõudma, kuulsin Andres Töltsi häält. Mul õnnestus kirja panna järgnev:    

Andres Tolts   Andres T: ― Tänan, et saatsite sünnipäeva õnnesoovi… Ma katsun Marele sisendada mõtet, et Teie poole pöörduda. Te kuulete mind vaevu, mul on raske Teiega rääkida. Tahtsin öelda, soovige talle vastupidavust, mul on tunne, et nad ostavad tema käest midagi. Meil oli raha probleeme. Tegelikult need olid raha mured, mis minu maha murdsid. Ma tahaksin koju minna kogu aeg —  ja, ja, ja, (sellest hoolimata), et aega siin ei ole… Mare on tubli, mul oli kogu aeg tunne, et meie elu koos oli alles algamas, et kõik on ees ja elame saja aastasteks. Mare oli minu ainus sõber, keda olin elus kohanud, ta oli minu tugi ja armastus. Sellest hoolimata, kui ta kedagi leiaks… Ei, ta pole kedagi leidnud. Kuid kui see peaks juhtuma, oleksin õnnelik, ma ei taha, et ta oleks üksi seal. Lõpu poole, oli meie elu raske.  Mina murdusin, Mare elab edasi. Mare on palju tugevam, kui mina.  Olen Teile tänulik, et panite minu mõtted kirja, katsuge temaga ühendust võtta, ja kuulete kindlasti, et ta tahaks lugeda seda, mida te kirja panite.

Nüüd kuulete mind palju paremini.

Tal on nüüd kodus väike koerake, kelle eest ta hoolt kannab. Käin teda vaatamas, vaatan temega mõnikord televisiooni saateid, vaatan huviga päeva uudiseid. … tobe, aga nii ta on.  Tatyana, soovin ka teile igakülgset edu, nad ütlevad,et olete kena raamatu kirjutanud.

See on huvitav, et Mare on kätt proovimas sedavõrd mehisel alal nagu skulptuur, aga olen kindel, et ta leiab midagi oma,  et tema unikaalne stiil lööb läbi ja et tema lööb läbi, sest meil pole pääsu, paeme läbi lööma. 

Ärge ära minge, ütlesin algul, et seda ei maksaks blogile panna, aga ma olen meelt muutmas. Olen siin ju ka Liinat kohanud.  Urvet vee mitte. Ma anna Teile vabad käed. Olete väsinud, ma tuleksin teinegi kord teiega vestlema. Ma katsun Marele märku anda, et ta võtaks teiega ühendust.   

 TE: Vestlus katkes. Järgmisel päeval, kas vastuseks sünnipäeva õnnesoovi kaardile, või Andrdes Töltsi sisendusel, sain Marelt „tänu sõna“ osavõtu eest Andres Töltsi näituse avamisest.  Elades Los Angeleses, loomulikult, polnud mul võimalik näituse avamisest osa võtta, ja mul ei olnud vähimatki aimu näituse korraldamisest. Ometi, oli näituse energia  meid kõiki nii või teisiti puudutanud.   

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s